Wybieramy szafkę nocną do sypialni – na co zwrócić uwagę?

Jeszcze kilka lat temu szafka nocna szklana była często pomijana podczas aranżacji sypialni. Jednak obecnie to jeden z pierwszych elementów, które wybieramy, urządzając wymarzoną sypialnię. Szafka nocna nie tylko stanowi ciekawą dekorację, ale także bywa bardzo przydatna. Aby spełniła nasze oczekiwania, trzeba ją dobrze dobrać. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Podpowiadamy!

Jak zabrać się za wybór szafki nocnej?

Zanim zabierzemy się za wybór szafki nocnej, powinniśmy określić, jakie ma ona pełnić zadanie w naszej sypialni. W tym celu warto przeanalizować swoje codzienne nawyki i odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy lubię mieć w zasięgu ręki swój telefon? Czy chcę, by przy moim łóżku znajdowała  się woda? A może w zasięgu ręki chcę mieć lampkę nocną i książkę? Odpowiedzi na te pytania pozwolą ustalić, jaki rodzaj szafki nocnej najlepiej sprawdzi się w naszej sypialni. Poza tym nie zapominajmy, by określić, jaki budżet planujemy przeznaczyć na zakup nowego mebla oraz ile szafek chcemy mieć u siebie. Czy będą to dwie szafki nocne, które znajdą się po obu stronach łoża, czy wystarczy jedna szafka na całą sypialnię. Mając ustalone swoje priorytety, możemy przejść do wyboru odpowiednich rozwiązań.

Na co zwrócić uwagę?

Warto jednak wiedzieć, że ustalenie swoich priorytetów wcale nie oznacza, że z marszu możemy kupić szafkę nocną. Istnieje jeszcze kilka aspektów, na które należy zwrócić uwagę. O czym mowa?  Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na jedną szafkę, czy też dwie, muszą być one odpowiednio dobrane do pozostałych mebli. Bardzo często spotkać można komplet mebli do sypialni, na który składa się łoże, dwie kompatybilne szafki nocne oraz komoda. Jednak wybór takiego rozwiązania sprawia, że nie mamy zbyt dużo do powiedzenia przy wyborze. Jeśli chcemy sami zdecydować, jaka szafka nocna nowoczesna znajdzie się w naszej sypialni, możemy kupić poszczególne elementy oddzielnie. Aby jednak stworzyć wyjątkowy klimat w sypialni, należy zrobić to umiejętnie. Kolor szafki nocnej powinien pasować do łoża oraz pozostałych mebli składających się na wyposażenie sypialni. Nie bez znaczenia pozostaje również jakość danej szafki.  Stawiając na wysokiej jakości szafki nocne, zapewniamy sobie rozwiązania, które nie tylko będą wyglądać estetycznie i efektownie, ale również będą dobrze nam służyć przez długie lata. Jeśli sięgniemy po tanie rozwiązania, możemy być pewni, że szafki szybko nas rozczarują. Ich wykonanie zwykle pozostawia wiele do życzenia, a sam wygląd nie robi takiego wrażenia, jak w przypadku szafek nocnych wykonanych z jakościowych surowców. Poza tym pamiętajmy, by kupować tylko u zaufanych dystrybutorów. Choć na rynku działa wiele salonów meblarskich oraz sklepów, które mogą dostarczyć nam nowoczesne szafki nocne, to nie wszystkie zapewniają dobrej jakości meble. Jeśli nie chcemy przeżyć rozczarowania i wyrzucić pieniądze w błoto, upewnijmy się, że mamy do czynienia z firmą, u której cena idzie w parze z jakością.

Related posts

Leave a Comment