Agregaty malarskie Wagner – profesjonalny sprzęt lakierniczy

agregaty malarskie

Nawet w najzręczniejszych rękach zwykły pędzel okaże się mało wydajny w porównaniu z nowoczesnymi maszynami malarskimi. Dzięki specjalistycznym agregatom, z których korzystają już praktycznie wszystkie profesjonalne firmy malarskie, remontowe i budowlane, wykonanie prac nawet na dużej powierzchni ściennej lub sufitowej jest szybsze, efektywniejsze i przede wszystkim mniej męczące dla pracowników.

Agregat malarski ułatwieniem pracy dla specjalistów

Urządzenia tego typu znalazły powszechne zastosowanie nie tylko w branży budowlanej czy wykończeniowej. Są szeroko wykorzystywane w przemyśle ciężkim i lekkim do malowania części produktowych lub całych produktów. Dzięki agregatom malarskim można zaoszczędzić czas poświęcany na ręczne pokrywanie powierzchni farbą, a jednocześnie zyskać gwarancję, że cały proces zostanie wykonany bardzo dokładnie. Samo działanie urządzenia nie jest szczególnie trudne, a jego obsługa nie należy do wyjątkowo wymagających. Jednak ze względu na swoją specyfikę powinny być używane głównie przez doświadczonych profesjonalistów.

Dokładniejsze i szybsze malowanie

Dzięki temu, że agregaty malarskie Wagner wykorzystują zróżnicowane ciśnienie ustawiane ręcznie, malarz może dokładnie korygować strumień powietrza i malować powierzchnię odpowiednią ilością farby lub innej substancji pokrywowej. Dopasowane do urządzeń pistolety umożliwiają natomiast sterowanie strumieniem w sposób bardzo intuicyjny i prosty, co pozwala uniknąć niechcianych zacieków lub zbyt grubej albo cienkiej warstwy powłoki. Korzystanie z agregatów malarskich zarówno hydraulicznych, jak i z poręcznych pomp przyśpiesza cały proces malowania, a do tego czyni je o wiele dokładniejszym.

Agregaty w formie pompy do gęstych substancji

Specjalnym typem agregatów malarskich są wspomniane pompy, których przeznaczeniem jest praca w bardzo trudnych warunkach z gęstymi materiałami a nie tylko tradycyjnymi farbami. Agregaty tego typu najlepiej sprawdzają się przy nanoszeniu farb oraz powłok ogniochronnych, gdzie naturalna zawartość stałych lub dużych cząstek w cieczy jest bardzo wysoka.

Leave a Comment