Ursynów – jak się mieszka w tej dzielnicy?

ursynow

Ursynów to jedna z najpopularniejszych dzielnic mieszkalnych w Warszawie. Co stanowi o niepowtarzalnym charakterze tego miejsca oraz sprawia, że ludzie tak chętnie chcą się tu osiedlać? Badamy sprawę, próbując odpowiedzieć na pytanie, jak się mieszka w Ursynowie.

Świetna komunikacja z centrum

To właśnie na Ursynowie w 1983 roku ruszyła budowa pierwszej linii kolei podmiejskiej, łączącej Ursynów ze Śródmieściem. Dziś dzielnica może pochwalić się aż pięcioma stacjami I linii metra: Ursynów, Stokłosy, Natolin, Imielin i Kabaty. Warto dodać, że żadna inna dzielnica Warszawy nie posiada tak dużej ilości stacji na swoim obszarze.

Dzięki bliskości licznych przystanków metra zlokalizowanych w pobliżu osiedli mieszkalnych, mieszkańcy Ursynowa mogą szybko się dostać do centrum bez konieczności posiadania własnego samochodu. Duża częstotliwość połączeń i bliskość przystanków gwarantuje codzienną wygodę i komfort dojazdu do pracy, szkoły oraz na uczelnię.

Bogata infrastruktura handlowo-usługowa

Jeszcze kilka lat temu Ursynów faktycznie był sypialnią Warszawy. Obecnie również życie codzienne mieszkańców koncentruje się właśnie tutaj. Przyczynia się do tego rosnąca ilość centrów handlowych, osiedlowych sklepów, drogerii oraz licznych punktów usługowych. W dzielnicy znajdują się salony fryzjerskie i kosmetyczne, siłownie oraz inne obiekty sportowe jak baseny, kluby fitness czy boiska do piłki nożnej.

Dla rodzin posiadających dzieci, sporym udogodnieniem jest duży wybór żłobków, przedszkoli oraz szkół podstawowych. Placówki edukacyjne reprezentują wysoki poziom. Warto dodać, że aż trzy z nich znalazły się w pierwszej dziesiątce rankingu warszawskich szkół podstawowych. Liczne place zabaw, skwery stwarzają korzystne warunki do popołudniowej zabawy oraz integracji z rówieśnikami.

Przestrzeń i zielone tereny

Mieszkańcy Ursynowa chwalą dzielnicę za przestrzeń oraz łatwy dostęp obszarów zielonych. Ursynów jest obecnie największą dzielnicą Warszawy pod względem powierzchni, a gęstość zaludnienia nadal jest tu stosunkowo niewielka. Nie występują więc tu tak uciążliwe problemy, jak korki czy kłopot ze znalezieniem miejsca do zaparkowania samochodu.

Bliskość Lasu Kabackiego i Jeziora Imielińskiego zapewnia łatwy i szybki dostęp do wspaniałych terenów rekreacyjnych. Kilka minut jazdy metrem lub krótki spacer sprawiają, że miejski zgiełk ustępuje miejsca zielonym leśnym zakątku. Las Kabacki to idealne miejsce na poranny jogging, spacer z psem czy rowerową weekendową wycieczkę.

Kultura i rozrywka

W dzielnicy znajduje się słynna Ursynoteka, czyli sieć bibliotek publicznych, w których odbywają się liczne wydarzenia o charakterze edukacyjno-kulturalnym, spotkania z autorami oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Dzielnicowy Ośrodek Kultury organizuje czasowe wystawy oraz ciekawe wykłady.

Relaks po pracy umożliwia szeroka oferta gastronomiczna, wśród której znajdują się liczne kawiarnie oraz restauracje serwujące różne kuchnie świata. Na Ursynowie nie brakuje więc miejsc, w których można miło i kulturalnie spędzić czas z przyjaciółmi bez konieczności wyprawy do centrum Warszawy.

Related posts

Leave a Comment