Ocieplenie elewacji budynku – hurtownia styropianu

f8eccc7cfcb579b327b13c0a6683f195

Wybór termoizolacji nie jest prosty. Na rynku można znaleźć wielu producentów, a każdy z nich posiada inną, pod względem grubości, ceny czy przeznaczenia, ofertę. Jeżeli masz wątpliwości, który styropian wybrać i gdzie go kupić w Szczecinie, przeczytaj poniższy artykuł. Z nami rozwiejesz wszelkie wątpliwości i dobierzesz idealny styropian zgodnie ze swoimi potrzebami.

Przede wszystkim, wybierając sprawdzony styropian, nie sugeruj się niższą cenę. Przy doborze styropianu nie jest to najlepszy doradca. Owszem cena jest ważna, ale tylko w przypadku porównywania opakowań. Może się bowiem okazać, że dwie takie same paczki kosztują tyle samo, ale znajdujące się w nich płyty różnią się grubością, czyli w jednej paczce płyt styropianu jest po prostu mniej i trzeba takich paczek kupić więcej, a tym samym ponieść większe koszty. Jeżeli nie chcesz przepłacić, zwróć na to uwagę, ale mimo wszystko kieruj się także innymi, ważniejszymi czynnikami. Jakimi? Opisaliśmy je poniżej.

Czym się kierować w czasie kupowania styropianu

Oprócz ceny podanej za jedną paczkę lub jeden metr sześcienny, ważna jest także grubość styropianu. Są przypadki, że cieńszy styropian jest lepszy, ponieważ nie pozwala ciepłu opuszczać naszego domu i tym samym przynosi lepsze oszczędności zimą, kiedy zaczynasz ogrzewać swój budynek. Właśnie ta oszczędność jest brana pod uwagę, gdy myślimy o idealnym styropianie, nie zaś cena materiału termoizolacyjnego, jak niektórzy błędnie sądzą. Dodatkowo należy wybrać taki styropian, który zimą pozwoli nam się cieszyć ciepłem, ale zimą utrzyma chłodną, komfortową temperaturę.

Aby cieńszy styropian był użyteczny, musi mieć dobrany parametr lambda. To właśnie od niego zależy czy oraz ile będziesz oszczędzał po jego wykorzystaniu do ocieplenia domu. Im niższa wartość lambda tym większa oszczędność i cieńszy styropian. Pamiętaj o tym, aby zapewnić sobie jak najlepszą izolację.

Bardzo ważnym, choć przez wielu ignorowanym, czynnikiem, którym trzeba się kierować w czasie zakupu styropianu jest także jego transport, a dokładniej jego koszty. Wyobraź sobie, że kupiłeś idealny materiał termoizolacyjny, o prawidłowym wskaźniku lambda, doskonale niskiej cenie i nagle dowiadujesz się, że transport twojego produktu kosztuje drugie tyle. Niestety niektóre firmy mają bardzo wysokie ceny tej usługi, dlatego warto o tym pomyśleć przed zakupem. Zapytaj o to sprzedawcę, sprawdź cenę w Internecie, cokolwiek, co uchroni cię przed niekoniecznie pozytywnym zaskoczeniem i w konsekwencji niepotrzebnym wydatkiem.

Żeby obniżyć koszty transportu, polecamy ci przed dokonaniem zakupu przejrzeć oferty poszczególnych firm w Internecie. Może się bowiem okazać, że niedaleko budowy znajduje się hurtownia budowlana oferująca darmowy transport. Wbrew pozorom może to być bardzo duża oszczędność, dochodząca nawet do kilkuset złotych. Właśnie dlatego porównuj oferty, zestawiaj koszty z lokalnych hurtowni oraz wielopowierzchniowych sklepów.

Oprócz tego zwróć uwagę także na kolor styropianu – grafitowy jest trwalszy, nie nasiąka wodą i jest odporny na uszkodzenia, pleśń, grzyb itp. Jeżeli natomiast chcesz łatwiej dopasować płyty i uniknąć powstawania mostków termicznych, kup styropian frezowany.

Styropian elewacyjny

Jeśli chcesz zdać się na opinie innych, to najpopularniejszym styropianem jest styropian elewacyjny. Mówi się, że to doskonały materiał termoizolacyjny, bardzo prosty w montażu, niedrogi, ale za to skuteczny, ekologiczny i oszczędny.

Najlepsza hurtowania styropianu

Najlepszym wyborem jest zawsze mała, lokalna hurtownia. W związku z tym, że nie ma ona tak wielu klientów, jak sklepy wielkopowierzchniowe, musi ona pozyskać klienta i sprawić, aby wrócił następnym razem. Właśnie dlatego hurtownie posiadają korzystne ceny, pomocny, komunikatywny personel z dużym doświadczeniem w branży, a nawet rabaty czy promocje. Dodatkowo możesz także otrzymać darmowy transport na budowę.

Styropian Swisspor – hurtownia Szczecin

Nie masz doświadczenia, a potrzebujesz styropianu? Wybierz styropian firmy Swisspor. Bogata oferta, fachowa pomoc czy najniższe na rynku ceny za najlepsze materiały termoizolacyjne – to tylko część zalet jakie posiada Swisspor. Sprawdź koniecznie ich ofertę dostępną online i przekonaj się sam!

Related posts

Leave a Comment