Jeden klucz do kilku zamków

klucz

Każdy z nas ceni sobie wygodę w codziennym funkcjonowaniu. Jednakże nadal borykamy się z problemem dużej ilości kluczy. Lecz jeśli postanowimy zmienić tę sytuację – możemy wdrożyć system na jeden klucz. 

Jeden klucz to wygoda

Rozwiązanie na jeden klucz jest ciekawą alternatywą dla noszenia przy sobie wielu kluczy. Za jego pomocą możemy w prosty sposób otworzyć wkładki na jeden klucz czy kłódki na jeden klucz. Warto pomyśleć o tym rozwiązaniu, gdy np. mieszkamy w domu jednorodzinnym. 

Posiadanie oddzielnych kluczy do furtki, bramy, domu, garażu, komórki, itd., może sprawić, że będziemy nosić przy sobie pokaźny pęk kluczy. Nie mając ich wszystkich na raz przy sobie, również musimy pamiętać, który klucz do czego służy. System na jeden klucz, pozwala uporać się z tym problemem. Odpowiednio dostosowane wkładki na jeden klucz, pozwolą nam otworzyć każde drzwi, w których będą się znajdować. Podobnie mechanizm będzie działać, jeżeli chodzi o kłódki na jeden klucz. Należy mieć na uwadze, że osoba posiadająca taki klucz, będzie mogła otworzyć każdy zamek, który będzie w systemie jednego klucza. Dlatego takie klucze powinny znajdować się tylko w rękach osób zaufanych, np. domowników. 

Jest to również wygodne rozwiązanie, gdy potrzebujemy dużej ilości kłódek i zależy nam, by mieć do nich jeden klucz. Takie rozwiązanie może przydać się np. na budowie, gdzie często znajduje się wiele szaf i skrzyń narzędziowych, które zamykane są na kłódki.

Zwiększenie bezpieczeństwa, przy pomocy jednego klucza

W przypadku sytuacji, w której liczy się czas, jak np. przy ewakuacji ludzi z budynku, kłódki na jeden klucz lub wkładki na jeden klucz, mogą pozwolić sprawniej opuścić budynek. Zakładając, że klucze posiadają np. pracownicy ochrony patrolujący obiekt, w przypadku zagrożenia, mogą szybko, bez potrzeby szukania odpowiedniego klucza do jednych drzwi i następnego do drugich, pomóc ewakuować ludzi z wnętrza.

Wybierz rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb

Odpowiednio skonfigurowany system na jeden klucz sprawi, że pożegnamy się z problemem wielu kluczy, które nie tylko zajmowały nam czas, przy szukaniu tego odpowiedniego, ale także miejsce w naszych kieszeniach. 

Wkładka wkładce nie jest równa, podobnie jak kłódka, dlatego decydując się na konkretne rozwiązania, dobrze jest wziąć pod uwagę, w jakich warunkach będziemy z nich korzystać

W przypadku kiedy nie wiemy, jakie wkładki lub kłódki będą odpowiednie do naszych potrzeb, powinniśmy skonsultować się z producentem lub sprzedawcą takich rozwiązań. Właściwie dopasowany system, pozwoli cieszyć się wygodnym użytkowaniem tego rozwiązania.

Related posts

Leave a Comment