Wywóz śmieci wielkogabarytowych

odpady wielkogabarytowe

Jak się okazuje, czasem kwestie związane z odpadami mogą budzić w nas kontrowersje oraz niejasności, zwłaszcza jeśli mówimy o typowych odpadach wielkogabarytowych. Trzeba przyznać, że z takimi śmieciami zawsze jest problem, ponieważ nie możemy ich wyrzucić normalnie do śmietnika. Musimy mieć świadomość, że mówimy tutaj o odpadach skrajnie niebezpiecznych, dlatego sposób ich składowania musi być zupełnie inny niż w normalnym przypadku. To bardzo ważne, ponieważ tego typu odpady jak stare meble, duże szafy czy też inne pojemnościowe elementy, są dzisiaj traktowane właśnie jako odpady wielkogabarytowe. Tak naprawdę nie zawsze jesteśmy zmuszeni do stosowania specjalnych pojemników. Istnieje możliwość przechowywania tego typu śmieci luzem, ale tylko w momencie gdy wiemy, że zostaną one lada dzień zabrane.

Odpowiedni sposób przechowywania śmieci

Oznacza to, że nie możemy ich trzymać w miejscu, gdzie gromadzi się inne odpady jeśli będą musiały one tam leżeć więcej niż 24 godziny przed ich planowanym odbiorem. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ łamiąc ten przepis, tak naprawdę narażamy się na poważną karę finansową. Straż miejska w takich przypadkach potrafi stosować naprawdę duże mandaty, dlatego starajmy się zawsze zachowywać przepisy, aby nie narazić się na dodatkowe problemy. Jeśli stosujemy specjalne pojemniki do przechowania tego typu odpadów, to również możemy je wystawić dopiero na 24 godziny przed planowanym odbiorem, przepisy w tym wypadku się nie zmieniają. Jeśli zrobimy to szybciej, to niezależnie od wszystkiego otrzymamy mandat i nieważne, że odpady są zabezpieczone. Istnieje jeszcze jedna możliwość, zawsze możemy wypożyczyć specjalny duży kontener, który zostanie ustawiony przez zakład opadów komunalnych.

Za kontener trzeba zapłacić

Oczywiście za takie wypożyczenie przyjdzie nam sporo zapłacić, ale jest to już osobna kwestia. Warto zwrócić uwagę, że dzisiaj do odpadów dużego kalibru zaliczamy między innymi materace czy też bardzo duże zabawki, tak więc to też jest klasyfikowane właśnie jako taki odpad. W ten sposób jesteśmy w stanie rozróżnić mniej więcej, co możemy wrzucić do tradycyjnego śmietnika, a czego pod żadnym względem nie możemy. To bardzo ważna wiedza, która przydaje się w praktyce. Trzeba przyznać, że jeśli szukamy informacji na ten temat to powinniśmy zajrzeć na https://fixly.pl/kategoria/wywoz-smieci-wielkogabarytowych. Tam na pewno dowiemy się więcej szczegółów, na temat klasyfikacji odpadów. Taka wiedza przyda się w praktyce i na pewno dzięki własnej świadomości, uda nam się uniknąć mandatu, za niewłaściwe przechowywanie śmieci.

Related posts

Leave a Comment