Jak urządzić mały przedpokój?

przedpokój

Wiele osób zastanawia się, jak powinien wyglądać przedpokój. Jest to niby najmniej odwiedzana część naszego domu, ale mimo wszystko powinniśmy poświęcić jej nieco uwagi. Takie zabiegi aranżacyjne mogą po prostu sprawić, że miejsce to będzie wyglądać o wiele lepiej.

Wystrój małego przedpokoju

Przedpokoje z reguły bywają stosunkowo małe, dlatego jego odpowiednie wyposażenie wydaje się tutaj trafionym pomysłem. Jeśli więc chcemy, aby to miejsce wyglądało lepiej i wyróżniało się na tle naszego mieszkania, to powinniśmy zakupić dużą szafę, którą będzie można postawić w zabudowie. W ten sposób będziemy mogli trzymać tam wszystkie ubrania. Tego typu szafa powinna mieć przesuwne drzwi, co daje nam tylko większą oszczędność wolnego miejsca i poprawia się jednocześnie wygoda użytkowania takiego mebla. Na pewno mała komoda również nie zawadzi. Może być ona po prostu idealnym miejscem do trzymania butów.

Odpowiedni dobór oświetlenia

Kolejnym ważnym elementem wyróżniającym tego typu przestrzeń, musi być odpowiedni dobór światła. Dobrze jest, aby wspomniane światło posiadało w pełni jasną barwę. W ten sposób mały przedpokój nie jest taki ciemny. Jest to ważne, ponieważ w większości przypadków naturalne światło nie dociera do tego typu przestrzeni. Jeśli więc chcemy wybrać odpowiednie światło, to wybierzemy halogeny lub światło LED-owe, zamontowane bezpośrednio na taśmie lub szynie w zależności od naszego wyboru. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie jeśli do tego wszystkiego dołączymy lustro.

Lustro we wnętrzu

Lustro doskonale sprawdzi się jeśli mamy przedpokój w wersji mikro. Warto zauważyć, że duże lustro postawione w przedpokoju, potrafi w odpowiednim sposób sprawić, że pomieszczenie wydaje się większe. Jest to oczywiście optyczne złudzenie, które mimo wszystko działa w praktyce. Warto zauważyć, że lustro może mieć duży wpływ na dodatkowe rozjaśnienie całej przestrzeni. Odbijające się światło, na pewno da nam minimalnie lepsze oświetlenie przedpokoju, co zdecydowanie warto wykorzystać. 

Podsumowanie

Przedpokój to miejsce, o którym bardzo często zapominamy podczas aranżacji wnętrza. To duży błąd, ponieważ odpowiednio umeblowany przedpokój ma duży wpływ na ogólne wrażenia wizualne mieszkania. Warto zadbać o dobre meble, oświetlenie oraz lustro, które optycznie zwiększy przestrzeń tego malutkiego pomieszczenia.

Related posts

Leave a Comment