Gonty bitumiczne jako pokrycie dachu

gonty bitumiczne

Budując dom, inwestor musi podejmować decyzje co do wyboru poszczególnych materiałów budowlanych. Jednym z bardzo trudnych, ale niezwykle istotnych etapów, jest wybór pokrycia powierzchni dachowej. Do tego celu wykorzystuje się bardzo różne materiały, począwszy od licznych rodzajów dachówek i blach oraz blacho-dachówek, po płyty poliwęglanowe. Inwestor może również zastosować gonty bitumiczne, które wyglądem będą przypominać dachówkę, a jednocześnie zachowają zalety pokrycia z papy.

Czym są gonty bitumiczne?

Wykorzystanie gontów bitumicznych do pokrycia dachu jest sposobem na uzyskanie bardzo estetycznego i trwałego rezultatu. Specyfika produktu powoduje, że wykonanie dachu przy użyciu gontów bitumicznych jest bardzo oszczędnym rozwiązaniem, korzystnym z punktu widzenia inwestora planującego wydatki.

Gonty bitumiczne są rodzajem pokrycia dachowego, które wykonuje się ze specjalnej papy dachowej. Materiał ten cechuje się odpornością na działanie zarówno wysokich, jak i niskich temperatur, a także dużą elastycznością i niską wrażliwością na działanie promieni UV. Papę dachową przycina się w najróżniejsze kształty, dzięki temu gonty mogą rewelacyjnie imitować inne rodzaje pokryć dachowych. Gonty bitumiczne zbudowane są włókniny szklanej zatopionej w masie bitumicznej – pozwala to na uzyskanie odpowiedniej trwałości i dobrych wartości pozostałych parametrów, którymi powinno się charakteryzować pokrycie dachowe.

Dlaczego warto wybrać gonty bitumiczne?

Jedną z najważniejszych zalet wykorzystania gontów bitumicznych jest minimalizacja kosztów, przy zachowaniu wysokiej jakości produktu. Aktualne produkowane gonty bitumiczne wykonywane są przy zastosowaniu technologii pozwalającej na uzyskanie bardzo dobrych parametrów użytkowych. Dzięki temu są świetnym rozwiązaniem dla każdego inwestora, który szuka alternatywnych rozwiązań, które łączą aspekt ekonomiczny i jakościowy.

Pokrycie dachowe wykonane z użyciem gontów bitumicznych cechuje się lekkością i dużą szczelnością. Dzieje się tak, ponieważ wykorzystywane do montażu paski papy pokryją wszystkie nierówności więźby i będą odporne na ewentualne odkształcenia. Wspomniana lekkość tego materiału pozwala na wykonanie montażu na więźbie dachowej o lżejszej konstrukcji. Dzięki niskiej wadze rozwiązanie to świetnie sprawdza się również na starszych budynkach, których więźba nie utrzymałaby dachówki ceramicznej.

Jeśli inwestorowi zależy na zmniejszeniu kosztów, to będzie to łatwiejsze w przypadku zakupu gontów bitumicznych, ponieważ ich kolejnym atutem jest łatwy i szybki montaż, który może zostać wykonany bez pomocy dekarza. Gonty bitumiczne nie wymagają od montera dużej wiedzy i doświadczenia, do ich instalacji nie wykorzystuje się żadnych specjalistycznych narzędzi.

Dla inwestora wykorzystanie gontów bitumicznych do pokrycia dachu jest rewelacyjnym sposobem na obniżenie kosztów realizacji budowy, przy jednoczesnej trwałości tego rozwiązania. Należy jednak pamiętać, żeby przy wyborze pokrycia z gontów zwrócić uwagę nie tylko na estetykę wykonania materiału, ale również na parametry, którymi charakteryzuje się produkt.

Related posts

Leave a Comment