Rynek wtórny czy deweloper w Lublinie? Jak wybrać odpowiednie mieszkanie dla siebie?

deweloper w lublinie

Mieszkanie “na swoim” to marzenie wielu osób. Nim się to jednak stanie, należy przejść cały proces związany z jego nabyciem. Pierwszym z nich jest oczywiście znalezienie odpowiedniego mieszkania. Wiele osób zastanawia się nad wyborem, czy kupić mieszkanie z rynku wtórnego, czy może lepszym rozwiązaniem będzie deweloper w Lublinie?

Rynek wtórny a rynek pierwotny

Częstym dylematem osób kupujących jest wybór źródła z jakiego ma pochodzić mieszkanie. Jedni preferują zakup lokalu z “drugiej ręki”, inni z kolei preferują nowe mieszkanie, które sprzedaje konkretny deweloper w Lublinie.

Rynek wtórny często kusi kupujących korzystniejszymi cenami za lokal mieszkalny, jednak jest to okupione pewnymi aspektami, które nie do końca mogą okazać się korzystne. Przede wszystkim kupujemy mieszkanie, które zostało w pewien sposób zaaranżowane pod kątem rozmieszczenia pomieszczeń. Jakiekolwiek zmiany, np. wyburzanie ścian czy przemieszczenie gniazdek elektrycznych, może okazać się problemem.

Z kolei rynek pierwotny, czyli taki na którym mieszkanie sprzedaje deweloper w Lublinie, pozwala na nabycie lokum, którego będziemy pierwszym właścicielem. Oznacza to, że w niektórych przypadkach możemy dokonać zmian lokatorskich na poziomie projektu, czyli zaadaptowanie mieszkania według własnych potrzeb. Nowe inwestycje deweloperskie to również nowe budownictwo i rozwiązania dostosowane do potrzeb współczesnych mieszkańców.

W niektórych przypadkach zakup mieszkania od dewelopera wiąże się z dodatkowymi korzyściami. Jedną z nich może być pomoc przy uzyskaniu kredytu hipotecznego na zakup lokum mieszkalnego. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują pomocy przy pozyskaniu środków na zakup swojego mieszkania. Taką ofertę ma m.in. Żagiel Dom, deweloper w Lublinie z wieloletnim stażem w inwestycjach deweloperskich.

Nowe mieszkanie od dewelopera w Lublinie – dlaczego warto się zdecydować?

Nowe inwestycje posiadają wiele zalet i funkcjonalności. Jedną z nich jest wspomniane wcześniej nowoczesne budownictwo, które sprawia, że inwestycje tworzone są w oparciu o najnowszą technologię budowlaną i rozwiązania zapewniające trwałość powstałych budynków, a także zwiększoną ich użyteczność, np. poprzez wstawianie elementów małej architektury, zamknięty plac zabaw dla dzieci, czy dbając o odpowiednią ilość miejsc postojowych dla mieszkańców danej inwestycji.

Drugą o której warto wspomnieć to otrzymanie mieszkania w stanie surowym, co pozwala na jego pełną aranżację, bez potrzeby wcześniejszej rozbiórki wnętrza. Nie ponosimy wtedy kosztów i czasu niezbędnego do doprowadzenia mieszkania do stanu sprzed zakończenia prac wykończeniowych.

Trzecią zaletą jest rękojmia, która zgodnie z prawem (na chwilę obecną) wynosi 5 lat. To bardzo ważne, ponieważ mieszkania “z drugiej ręki”, mające wiele lat, mogą posiadać wady ukryte, które z czasem dadzą o sobie znać, z kolei kupujący będzie musiał pokryć je na własny koszt.

Related posts

Leave a Comment