Podłączenie płyty indukcyjnej – co z gwarancją?

płyta indukcyjna

Faktem jest, że płyty indukcyjne znajdują się dzisiaj w większości mieszkań i domów. Pamiętajmy jednak, że sami nie możemy w żaden sposób podłączyć takiego urządzenia do głównej instalacji elektrycznej.

Bardzo wiele osób ignoruje ten fakt, co może doprowadzić nawet do tragedii, zwłaszcza jeśli za tego typu pracę weźmie się osoba bez żadnego doświadczenia. Warto zauważyć, że takie działania sprowadzają również niebezpieczeństwo pożaru, przez co cały dom może być zagrożony.

Doświadczony elektryk doradzi nam miejsce na lokalizacje płyty indukcyjnej

To właśnie z takiego powodu pracę tą powinniśmy zostawić fachowcom, którzy znają się na tego typu zadaniach. Za prawidłowe podłączenie płyty indukcyjnej Wrocław, może realnie zabrać się osoba, która posiada co najmniej uprawnienia elektryczne w kategorii E. Warto zwrócić uwagę, że specjalista o wiele szybciej wykona taki rodzaj pracy i przede wszystkim zrobi to bezpiecznie z uwagi na możliwość wystąpienia różnych zagrożeń. Na pewno warto zwrócić uwagę, że w takich sytuacjach elektryk musi również zająć się takim zadaniem jak podbicie karty gwarancyjnej. Jest to ten element, o którym nie wolno nam zapomnieć, ponieważ w przypadku braku takiego wpisu, możemy mieć problem z realizacją reklamacji urządzenia. Można powiedzieć, że w taki głupi sposób możemy stracić całą gwarancję na urządzenie i w przypadku awarii, za naprawę będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Doświadczony elektryk Wrocław nie zapomni o tak ważnym szczególe. Warto zwrócić uwagę, że prawdziwy fachowiec zwróci większą uwagę, gdzie tego typu płyta indukcyjna została umieszczona.

Instalacja płyty z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Przede wszystkim nie wolno dokonywać instalacji w pobliżu zlewu. W tym przypadku płyta musi znajdować się w dość dużej odległości od wody. Tak więc elektryk z odpowiednim doświadczeniem doradzi nam dokładnie, gdzie taka płyta indukcyjna może zostać zainstalowana, aby nie stanowiła bezpośredniego zagrożenia w codziennym użytkowaniu. Specjalistyczna wiedza i zachowanie przepisów bezpieczeństwa sprawia, że usługi elektryczne Wrocław są jedynym słusznym wyborem przy montażu płyty indukcyjnej. 

Related posts

Leave a Comment