Maszyny budowlane na wynajem, czyli frezarka na godziny

frezarka-do-betonu

Usługi wynajmu sprzętu budowlanego zyskują na ogromnej popularności. Korzystają z nich klienci firmowi, czyli budowlańcy na co dzień zajmujący się stawianiem domów, budynków, dróg itp., ale też osoby prywatne. Ci drugi wynajmują maszyny do bardziej zaawansowanych prac remontowych, robót w ogrodzie czy budowy jakiejś prostej konstrukcji np. garażu. Szczególną popularnością cieszą się tradycyjne sprzęty jak elektronarzędzia (wiertarki, pilarki, wyrzynarki, wkrętarki), ale też „mocniejsze” sprzęty i maszyny budowlane jak betoniarki albo koparki. Na placu budowy, gdzie używa się betonu i wylewa go na fundamenty, posadzi i stropy, niezastąpiona okaże się jednak przede wszystkim frezarka do betonu wynajem.

Wynajem takiej maszyny jest możliwy w każdej stacjonarnej i internetowej wypożyczalni sprzętu budowlanego

Koszt najczęściej nie należy jednak do najmniejszych. Za wynajem dzienny trzeba zapłacić nawet do 400 złotych, dlatego przy planowaniu dłuższych prac warto rozważyć wynajem np. tygodniowy albo nawet miesięczny. Ostatnie rozwiązanie najczęściej wykorzystywane jest przez profesjonalne firmy budowlane, które prowadzą w jednym czasie kilka inwestycji i na każdej potrzebują frezarki. Czemu jednak ta niepozorna maszyna jest aż tak ważna? Ze względu na swoje właściwości i funkcje pozwala ona na usuwanie powłok betonowych, czyli zewnętrznych, nierównych i nieestetycznych warstw, które tworzą się na wybetonowanej powierzchni. W powszechnym użytku są frezarki spalinowe, które cechują się sporymi gabarytami oraz mniejsze frezarki elektryczne. Pod względem finansowym zwykle nie ma między nimi różnicy: wypożyczalnia dyktuje najczęściej taką samą cenę wynajmu za oba typy sprzętu.

Frezarki podłogowe mogą być dodatkowo wyposażone w odkurzacz, co uprawnia cały proces i likwiduje problem późniejszego sprzątania

Maszyny można używać do zbierania nawet grubych warstw betonu, ale też do teksturowania powierzchni (efekt antypoślizgowy), jej wyrównywania oraz usuwania utworzonych na niej znaków czy napisów.

Related posts

Leave a Comment