Na co zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie?

mieszkanie-deweloper

Kiedy planuje się zakup nieruchomości na lata, rozważa się wiele wariantów. Nowe mieszkanie, mieszkanie z rynku wtórnego, dom typu bliźniak lub wolnostojący. Wygoda miejskiego życia skłania część z tych osób, do kupienia mieszkania. W zależności od wymagań, można wybrać mieszkanie, które będzie odpowiednie pod względem metrażu, lokalizacji, ale także tego, kto jest wykonawcą, a dokładniej np. jaki deweloper. Lublin rozwija się, a co za tym idzie, powstają również nowe inwestycje, którym mogą przyjrzeć się przyszli kupcy.

Nowe mieszkanie – czy to dobry wybór?

Kupując mieszkanie, niektórzy mają wątpliwości, czy lepiej kupić nowe, czy może z rynku wtórnego. Nie ma na to jednej i uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od oczekiwań i możliwości finansowych kupującego.

Dany deweloper w Lublinie, może posiadać w swojej ofercie mieszkania, które swoimi parametrami przyciągną jednych kupujących, a innym mogą się już nie podobać.

Szukając odpowiedniego mieszkania warto wziąć pod uwagę:

  • cenę,
  • stosunek ceny do metrażu, lokalizacji, wieku budynku, okolicy,
  • możliwości aranżacji wnętrza,
  • dostępu do komunikacji miejskiej, dróg, itp.,
  • dostępności miejsc parkingowych,
  • użyteczności w perspektywie czasu (np. dla młodego małżeństwa – czy w okolicy są żłobki, przedszkola, przychodnie, itd.).

Nowe mieszkanie, które sprzedaje dany deweloper w Lublinie, pozwala także na zaaranżowanie go po swojemu. Oznacza to, że mieszkania najczęściej oddawane są w stanie deweloperskim, czyli gotowe do przeprowadzenia prac wykończeniowych. Część osób może uznawać to za wadę, ale patrząc na to z innej perspektywy, unika się kosztów doprowadzenia mieszkania do takiego stanu, gdy kupuje się je na rynku wtórnym, a chce się je zaadaptować od początku do końca “po swojemu”.

Nowe mieszkania to także komfort mieszkania w nowym budynku, który dopasowany jest do potrzeb mieszkańców. Standard wykończenia może się różnić w zależności od inwestycji jaką buduje dany deweloper. Lublin nie należy do małych miast, dlatego znalezienie odpowiedniej inwestycji, nie powinno stanowić zbyt dużego problemu.

Czym kierować się przy wyborze dewelopera?

Pierwszym krokiem jest odwiedzenie jego strony. Można tam zapoznać się z informacjami o nim czy zobaczyć jakie inwestycje zrealizował lub realizuje. Dobrą praktyką jest również poszukanie opinii, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by skontaktować się z deweloperem w Lublinie, którego inwestycja odpowiada gustowi kupującego. W ten sposób można pozyskać wiele informacji, bezpośrednio u źródła.

Related posts

Leave a Comment