Kamera bullet – w trosce o zwiększenie bezpieczeństwa

monitoring

Dbanie o odpowiedni monitoring na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, ma wpływ na poziom bezpieczeństwa. Wykorzystuje się w tym celu m.in. kamery bullet, które pozwalają na monitorowanie obszaru znajdującego się w ich zasięgu. Dlaczego warto pomyśleć nad ich montażem?

Monitoring może zwiększyć bezpieczeństwo

Niezależnie od typu budynku, a także tego czy właścicielowi zależy na zabezpieczeniu wnętrza lub zewnętrznej jego części, monitoring może się przydać. Na zewnątrz montuje się najczęściej kamery typu bullet. 

Przeważnie ich konstrukcja sprawia, że z powodzeniem mogą być montowane na zewnątrz budynku. W zależności od producenta, kamera może być odporna na deszcz, ale również i śnieg. Warto doczytać o tym w specyfikacji urządzenia.

Niezależnie czy będzie to kamera bullet Dahua, czy innego producenta, dobrą praktyką jest sprawdzenie parametrów technicznych takie urządzenia. Przykładowo szerokość kąta nagrywania, pozwoli na określenie, jak powinny być ustawione kamery na zewnątrz budynku. Odpowiednie ich rozmieszczenie może zminimalizować lub wyeliminować tzw. martwe pole, czyli przestrzeń nie objętą monitoringiem.

Ważne, by zakupić kamerę lub kamery, które będą posiadać dobre parametry techniczne. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się kamery, które równie sprawnie radzą sobie w nocy, co w dzień. Podnosi to użyteczność takiej kamery, dla jej użytkownika.

Kamera bullet tylko na zewnątrz?

Kamera typu bullet może być zamontowana również wewnątrz budynku, np. na hali produkcyjnej, w dużych pomieszczeniach, ale również w salonie, jeżeli ktoś tylko ma na to chęć. Jej rozmiar i kształt jednak wskazują na zastosowanie zewnętrzne, ponieważ wewnątrz np. domu, mógłby szpecić wnętrze.

Dlatego kamery bullet najczęściej spotyka się na zewnątrz budynków. Ich widok raczej nikogo nie dziwi, ponieważ w miastach możemy je spotkać w wielu miejscach.

Ważne, by kamera bullet została zamontowana właściwie, i jak zostało wspomniane wcześniej – tak, by zapewniła możliwe najbardziej optymalną szerokość monitorowanego miejsca.

Related posts

Leave a Comment