Nowoczesne wkłady kominkowe. Stwórz stylowe wnętrze z unikatowym kominkiem

kominek

Nowoczesne wkłady kominkowe z dużym przeszkleniem świetnie wpisują się w nowoczesną stylistykę wnętrz. Ale to nie jedyne ich zalety.

Kominki to coraz bardziej popularny element wystroju nowoczesnych wnętrz. Coraz częściej spotykamy już nie tylko tradycyjne żeliwne kominki zdobione ornamentami czy kominki w zabudowie, które wymagają dużo miejsca, ale także proste, nowoczesne i estetyczne wkłady kominkowe, które stanowią unikatowy element stylowych wnętrz.

Nowoczesne kominki. Idealne do nietuzinkowych przestrzeni

Co ciekawe, niektóre wkłady kominkowe doskonale sprawdzają się nie tylko podczas palenia rekreacyjnego, ale z powodzeniem mogą ogrzać cały dom. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i szczelnym paleniskom mogą być instalowane w tzw. domach pasywnych oraz tych z rekuperacją.

Wkład kominkowy narożny to świetny pomysł w przypadku otwartych przestrzeni, w których łączone są różne pomieszczenia. Dzięki dwustronnej wizji ognia można cieszyć się niepowtarzalnym widokiem z różnych miejsc. Z kolei dobra jakość przekłada się na oszczędność energii i bezawaryjność urządzenia. Szukasz nowoczesnego, stylowego kominka i poszukujesz profesjonalnego doradztwa jaki wkład kominkowy wybrać? Wejdź na https://www.defrohome.pl/.

Dobór odpowiedniego kominka – nie mniej istotny niż estetyka!

Wybierając wkład kominkowy warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale także na parametry techniczne urządzenia. Niezwykle istotny jest dobór odpowiedniej mocy grzewczej wkładu kominkowego, zwłaszcza gdy kominek ma za zadanie ogrzewać bądź dogrzewać pomieszczenie.

O ile wkłady będące jedynie ozdobą mogą mieć niską moc nominalną, o tyle w przypadku tych stale użytkowanych należy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie cieplne budynku. Wylicza się je za pomocą specjalnych wzorów. W tym przypadku należy też wziąć pod uwagę stopień izolacji budynku. Jeśli wkład kominkowy z płaszczem wodnym będzie miał za zadanie ogrzać cały budynek wówczas należy wykonać dokładniejsze pomiary uwzględniające również m.in. liczbę okien, bryłę budynku czy rozkład, układ pomieszczeń.

Niezwykle ważna jest także powierzchnia pomieszczenia, w którym będzie instalowany kominek. Kominek o zbyt dużej mocy zainstalowany w małym salonie sprawi, że pomieszczenie będzie przegrzane.

Related posts

Leave a Comment